Důležité: Web byl vytvořen před rokem 2016 a publikované informace tak nemusí být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka bez doložení příjmů? Nový fenomén dnešní doby

18.2.2013

Pokud jste se ocitli v situaci, kdy vám vznikly nečekané náklady, například s rozbitou pračkou, a patříte právě mezi nezaměstnané, případně máte z jiných důvodů problém dokázat výší svých příjmů, je půjčka bez doložení příjmu (například až 50000 Kč). právě pro vás. Jedná se především o parketu nebankovních společností, které jsou ochotny půjčit vám až padesát tisíc korun bez jakéhokoliv prověřování.

Bez doložení příjmů až padesát tisíc na ruku

Snad každá nebankovní společnost nabízí mikroúvěry typu SMS půjčka či půjčka před výplatou, kdy se maximální možná částka úvěru pohybuje někde mezi deseti až dvaceti tisíci. Několik společností na trhu však poskytuje takové půjčky až do výše 50000 Kč. Ano, až takovou částku můžete získat bez jakéhokoliv prověřování.

Stačí vám pouze vyplnit online formulář, ve kterém se vás společnost zeptá na základní údaje, jako je vaše jméno, datum narození, adresa či telefon a email. Žádné dodávání výpisů z účtu, výplatních pásek či jiných dokladů. Někdy se ovšem může stát, že společnost vám oněch padesát tisíc nepůjčí hned při první žádosti, ale může mít vrchní stropy takzvaně „odkrokované“, takže při první žádostí vám půjčí například pouze dvacet tisíc, při druhé třicet pět a až při další půjčce vysněných padesát tisíc. Firmy se tímto způsobem jistí před neplatiči, určitě je pro ně méně bolestivé, když dlužník neuhradí dluh dvacet tisíc, než celých padesát.

Nevýhody půjček bez doložení příjmů

Půjčky bez prověřování vaší finanční situace mají samozřejmě své stinné stránky. Ty se týkají především vzniku možných problému spojených s neschopností splácet dluh. Především u částky padesát tisíc korun může dojít k problémům s tím, že nebudete mít dostatek financí na pokrytí půjčeného obnosu. Takovéto úvěry totiž nebývají na několik let, ale maximálně na několik měsíců, u nižších částek dokonce maximálně na měsíc.

Musíte si být proto stoprocentně jisti, že budete schopni svůj dluh zaplatit včas v plné výši. Bankovní společnosti mají v tomto ohledu výhodu, jelikož sami posuzují, zdali bude jejich klient schopen dlužnou částku pokrýt a snižují tak riziko problémů jak sobě, tak i dlužníkům.

Další texty:

Doporučujeme:

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.