Důležité: Web byl vytvořen před rokem 2016 a publikované informace tak nemusí být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Cestovní pojištění

13.2.2014

To, že je více než vhodné pojistit se před cestou do zahraničí, by mohla vyprávět řada lidí, kteří toto podcenili a za ošetření v cizině museli zaplatit tisíce nebo desetitisíce z vlatní kapsy.

Už za cenu pár korun na den si můžeme dopřát jistotu, že nás výlet k moři nebo na hory nebude stát několikanásobně víc, než jsme původně počítali.

Co je to cestovní pojištění

Cestovní pojištění je komplexní produkt, který zahrnuje celou řadu pojištění. Základem je pojištění léčebných výloh, ke kterému si zpravidla volitelně můžeme přiobjednat další pojištění. Jsou to například:


Dále to může být například pojištění pro případ zásahu horské služby nebo pojištění veterinární služby.

Vybírejte podle charakteru cesty

Nabídka volitelných pojištění se může více či méně lišit podle pojišťovny, ale každopádně záleží jen na Vás, které z připojištění si zvolíte. Jiné pojištění budete volit, pojedete-li zájezdovým autobusem do Chorvatska na týdenní rodinnou dovolenou, jiný balíček si vyberete, pokud pojedete autem z půjčovny na cestu kolem světa.

Na jak dlouho se pojistit

Co se týče doby, na kterou je potřeba se pojistit - pamatujte, že musíte být pojištěni i na cestě tam a zpět, alespoň po tu dobu, co budete mimo území naší republiky. Počítejte také s rizikem, že se může cesta z nějakých nepředvídatelných důvodů třeba o den dva protáhnout (například některá z evropských sopek opět začne chrlit popel...) a tak se raději pojistěte na o něco delší dobu, než plánujete svoji cestu. Jistota je jistota.

Další texty:

Doporučujeme:

Více o tématice půjček pro studenty můžete najít na stránkách Maxi-půjčky.cz

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.