Splátkový prodej - jak to funguje?

15.2.2014

Splátkový prodej je v našich končinách velmi oblíbenou finanční službou. Jedná se o zakoupení movitého majetku nejčastěji pak aut, bílého zboží, nábytku či elektroniky na splátky. Takovouto službu neprovádí sám prodejce ale povětšinou nebankovní společnosti, které zaštiťují financování celého produktu.

Celý proces funguje tak, že společnost, která poskytuje úvěr, odkoupí daný produkt a následně jej na splátky prodá koncovému zákazníkovi.

Podmínky splácení

Při splátkovém prodeji je nutné v první řadě uhradit akontaci. To znamená první splátku při převzetí zboží. Vše se odvíjí od nastavení vašeho úvěru a ceny daného produktu. Většinou se však akontace pohybuje okolo 10 % z ceny zboží.

Splátkové společnosti po vás budou též často vyžadovat doložení příjmu, popřípadě nějakého ručitele. Poskytnutí splátkového prodeje je umožněno od 3 000 Kč.

Tak jako každá půjčka je i splátkový prodej zatížen úrokem. Na druhou stranu je pravdou, že se můžeme i v tomto segmentu setkat s výjimkou. Především pak u prodejců elektroniky. U nich se dost často potkáme i s prodejem bez navýšení.

U koho si půjčit?

Společností, které splátkový prodej zprostředkují, je u nás celá řada. Nejznámější je pravděpodobně Home Credit. Dalším hojně propagovaným a velmi častým poskytovatelem tohoto druhu financování je Cetelem. Nesmíme samozřejmě opomenout finanční dům Essox.

To, kterou ze společností vybrat často záleží na prodejci. Záleží též na produktu, který kupujete. Různé finanční domy se specializují na různé produkty, a tak se u takových společností setkáme s různými podmínkami.Doporučujeme: Slyšeli jste už někdy pojem swap? Je to vlastně výměnný způsob prodeje použitého zboží. Pokud se potřebujete něčeho zbavit, můžete to nabídnout ve speciálních facebookových skupinách nebo navštívit osobně swapovací bazar. Někdo si onu věc odnese a vy si zase na oplátku můžete odnést zadarmo něco, co se vám hodí.

Další texty:

Doporučujeme:

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.