Jak snížit spotřebu vody

28.9.2013

Ušetřili byste rádi za vodu, ale nevíte, jak na to? Někdy pomohou i zdánlivé banality. Pokud čítá domácnost několik členů, na spotřebě se tyto kroky poměrně dost projeví. Změnou návyků se dá ušetřit několik tisíc korun měsíčně a to zní určitě lákavě. Pojďme se podívat, jak lze spotřebu vody snížit.

Sprcha namísto koupele

Po okraj napuštěnou vanu s horkou vodou a pěnou si rád dopřeje snad každý. Pokud je to ale příliš často, spotřeba vody značně stoupá, vždyť na jednu takovou koupel spotřebujete až 100 litrů vody! Čím méně vody si napustíte, tím víc ušetříte, ale lepší je dát přednost sprchování s úspornou sprchovou hlavicí. Pak bude spotřeba vody okolo 10 litrů za minutu, takže jestliže zvládnete sprchování rychle, hodně ušetříte.

Další úspora v koupelně

Pořízením pákové baterie ušetříte až 40% vody. Nešvarem mnohých lidí je nechávat puštěnou vodu během čištění zubů. Takto ale nadarmo proteče pokaždé až 10 litrů vody! Samozřejmostí by mělo být rychlé vyřešení kapajícího kohoutku.

Výměna pračky

Staré pračky spotřebují nejen více elektřiny, ale i o mnoho více vody na jeden prací cyklus. Na trhu jsou i chytré pračky, které samy zvolí ideální množství vody podle množství prádla.

Úsporné splachování

Vyměňte záchodovou nádrž za menší nebo nainstalujte úsporný splachovací systém. Pozor také na protékající záchod!

Mytí nádobí

Mytím nádobí ručně pod tekoucí vodou spotřebujete mnohem více vody, než kdybyste využili myčku. Pokud si ji pořizovat nechcete nebo na ni nemáte prostor, zkuste nádobí mýt alespoň o něco úsporněji. Důkladně jej odmočte, využívejte dřez naplněný vodou a nakonec nádobí opláchněte vodou studenou.

Jak na zalévání

Na žádné zahradě by neměly chybět nádrže pro zachycování dešťové vody, která je pro rostliny vhodnější a navíc ušetříte. Všechny hadice a kohoutky by měly dokonale těsnit.

Další texty:

Doporučujeme:

Více o tématice půjček pro studenty můžete najít na stránkách Maxi-půjčky.cz - půjčky online ihned

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.