Důležité: Web byl vytvořen před rokem 2016 a publikované informace tak nemusí být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčky pro každého

21.2.2013

Půjček je dnes na finančním trhu velké množství a jen málokdo se v této nabídce dokáže orientovat. Pokud žádáme o půjčku, hodilo by se nám, kdybychom dopředu věděli, zda tu konkrétní půjčku dostaneme či nikoliv.

Ušetřilo by nám to čas s vyplňováním žádosti u těch půjček, které nakonec nedostaneme. Ideálně, kdyby existovala půjčka pro každého - prostě půjčka, kterou dostane každý, kdo si o ni požádá. Existuje takováto půjčka pro každéh nebo je to jenom pohádka?

Půjčky pro každého nad 18 let

První omezení, na které u půjček narazíme, je věk žadatele. Zde je ze zákona jasně dané, že žadatel musí být plnoletý a právně zodpovědný, to znamená musí mít minimálně 18 let. Takže hledejme dále půjčku nad 18 let pro každého.

Bankovní půjčky

V bankách bude asi obtížné takovouto půjčku najít. Banky si žadatele o půjčku náležitě prověřují z hlediska čistých registrů dlužníků a dostatečného příjmu (i když existují i bankovní půjčky pro žadatele s velmi nízkým příjmem - 5000 Kč...) V bankách tedy narážíme na další omezení.

Nebankovní půjčky jsou dostupnější

Jak to vypadá v nebankovní části finančního trhu? Zde působí nejrůznější nebankovní instituce a finanční firmy, které půjčují za různých podmínek. Nebankovní společnosti mají daleko benevolentnější kritéria pro udělení půjčky než banky a můžeme zde velmi snadno najít společnosti, které půjčují bez doložení příjmu, bez ručitele, zástavy nemovitosti a dokonce lidem se zápisem v registru dlužníků.

V nebankovním sektoru tedy velmi dostuné půjčky najít můžeme. Otázkou ale zůstává, jakou cenu tato dostupnost má - může to být buďto vysoký úrok, nutnost zastavit nemovitost nebo třeba podepsat směnku.

Další texty:

Doporučujeme:

Více o tématice půjček pro studenty můžete najít na stránkách Maxi-půjčky.cz

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.