Jak poznat podvodnou půjčku

8.4.2013

Situace v oblasti půjček je poměrně nepřehledná. Existuje mnoho bank i nebankovních společností. V České republice se rozšířil i nešvar podvodných půjček, které místo aby vám pomohly, situaci ještě zkomplikují a připraví vás třeba o poslední peníze, kterými disponujete.

Než si od někoho půjčíte, dobře si to rozmyslete, a především získejte co nejvíce informací. Pokud se vám něco nezdá, běžte od toho pryč.

  • Přečtěte si zkušenosti ostatních
  • Nepodepisujte nic pod nátlakem
  • Pozor na příliš vysoké poplatky či nevýhodně vysoký úrok
  • Rychle pryč od "anonymních" či amatérsky působících poskytovatelů

1. Vyhledejte si reference

Od neznámých poskytovatelů bez referencí se pravděpodobně ničeho dobrého nedočkáte. Vyhledejte si na internetu reference o společnosti a zkušenosti dalších klientů, a pokud budou špatné nebo žádné, raději se poohlédněte jinde. Reference přímo na stránkách společnosti ale mohou být falešné.

2. Nenechte se do ničeho natlačit

Dejte si čas na prostudování smlouvy. Pokud na vás poskytovatel půjčky spěchá, nebo tvrdí, že výhodná nabídka platí pouze teď a tady, raději se podpisu vyvarujte.

3. Pozor na poplatky za zprostředkování

Podvodné půjčky se často vyznačují až lichvářskými praktikami. Pokud si chcete půjčit peníze, je to proto, že jich máte nedostatek. Jakmile po vás někdo bude chtít poplatek za zprostředkování, určitě se vám to bude zdát divné, a právem. Jedná se o vysoké poplatky, a pokud je zaplatíte, pravděpodobně se nedočkáte ani jejich vrácení, ani slíbené půjčky. Výjimkou není ani nutnost volat na zpoplatněnou linku, která vám sebere spoustu peněz, a půjčky se stejně nedočkáte.

4. Vysoké úroky

Pokud potřebujete nutně peníze, chytáte se každé naděje. Ovšem kvůli příliš vysokým úrokům se půjčka může neskutečně prodražit a není snadné spadnout do kolotoče dluhů. Není pak těžké přijít o majetek a střechu nad hlavou.

5. Amatérské webové stránky

Varovat by vás měly neprofesionálně vytvoření webové stránky, nebo ty, na kterých nenajdete podrobné informace a fungující kontakty.

6. Lichvářské společnosti bez jména

Podvodné firmy mnohdy neuvádí svůj název, tají jména osob, nedozvíte se adresu, obchodní historii a mnohdy nefungují kontakty uvedené na stránkách.

Kde hledat ověřené půjčky

Na internetu můžete najít online půjčky od nespočtu nebankovních i bankovních spoelčností. Na stránkách Univerzální-Půjčka.cz můžete najít přehled spolehlivých a prověřených půjček, jejich parametry a charakteristiky. Můžete také navštívit sekci Finanční rádce, kde se dozvíte užitečné rady a tipy na co si dávat v oblasti financí pozor a jak se nedostat do problémů.

Další texty:

Doporučujeme:

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.