Jak používat kreditní kartu

21.6.2014

Kreditní karty používá spousta lidí. Spousta lidí ji ale také využívá neefektivně a pro ně samotné často nevýhodně. Pokud se budete řídit jednoduchými pravidly, vězte, že se pro vás stane používání kreditní karty mnohem příjemnějším.

Jaké tedy jsou ty nejdůležitější zásady?

  • Využívejte bezúročného období
  • Nevybírejte kreditkou z bankomatu
  • Nevyužívejte kreditku k pokrytí jiných půjček
  • Využívejte ji jen na nejnutnější platby
  • Dejte si pozor na její zabezpečení

Peníze splácejte včas

Toto pravidlo platí v případě každého úvěru. U kreditních karet však je nutno držet se jej dvojnásob.

Existuje zde totiž bezúročné období, které se pohybuje od 40 do 75 dní. V tomto časovém intervalu, který běží od vzniku dluhu, totiž máte půjčku zdarma. V případě, že splatit nestihnete, budete nuceni zaplatit vysoký úrok, který u některých společností přesáhne i 20 %.

Nikdy nevyužívejte kreditní kartu ke splácení jiných pohledávek. Znamenalo by to vytvoření ještě větší propasti, než ve které jste byli před pořízením další půjčky.

Nezapomínejte, že stále nakupujete na dluh

Nebojte se nastavit inkaso na vašem běžném účtu. Díky tomu každý měsíc splatíte dluh, vyhnete se placení úroku a zbytečným potížím.

Nikdy prostřednictvím kreditní karty nevybírejte z bankomatu. Jedná se o opravdu nevýhodný úkon. Poplatek za výběr se totiž pohybuje až ve výši třiceti procent z vybírané částky, což je vskutku vysoké číslo.

Pokud zboží, na které chcete dosáhnout pomocí kreditní karty, opravdu nepotřebujete, nechte si zajít chuť. Předejdete tak zbytečnému utrácení a následnému splácení.

V případě, že se budete držet výše uvedených pravidel, vězte, že vás za to banka ocení. Přinášíte jim svými transakcemi poměrně slušné zisky. Je schopná vám tedy nabídnout výhodnější ceny u obchodníků nebo obdobné věrnostní akce.

Dávejte si pozor na zabezpečení karty

Nikdy nikomu nesdělujte či neukazujte svůj PIN. Nastavte na kartě rozumný limit, který vám zamezí utrácet zbytečně vysoké částky a v případě krádeže zabrání zloději "vybrat celý účet".

Další texty:

Doporučujeme:

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.