Důležité: Web byl vytvořen před rokem 2016 a publikované informace tak nemusí být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Informace o studentských půjčkách

24.4.2013

Ne každý student je zásobován penězi od rodičů a nebo vydělává vlastní peníze. Zletilý student se může chtít osamostatňovat, kupovat vlastní věci a platit také nezbytné výdaje na školné, stravu a dalších spousta věcí. Rodiče mnohdy takové výdaje nechtějí a nebo ani nemohou pokrýt ze svého rozpočtu. Co tedy dělat, když nejsou peníze? A existuje například možnost požádat o studentskou půjčku?

Student nemá čas pracovat na plný úvazek

Student nemá příliš mnoho času a ten co mu zbývá může chtít věnovat nějaké společenské aktivitě a učení. Jako odpočinková činnost však může být brána i práce. Jde o aktivní odpočinek, kdy si může odpočinout duševní, myšlenková, nervová stránka osobnosti a místo toho používáme fyzickou tvůrčí sílu. Jde však také o to, zda jako výdělečnou a nebo pouze užitečnou činnost provádíme aktivitu fyzickou a nebo například na počítači. Pokud hledáte studentské půjčky na počítači a ještě se prací na PC živíte, možná sami pociťujete že vaše tělo potřebuje i práci fyzickou.

Jak řešit nedostatek peněz

Jestliže jste student a momentálně Vám nestačí peníze na mimořádný výdaj. Můžete například požádat rodiče, přítele a nebo si zajít zařídit půjčku do banky. Bankovní studentská půjčka - například studentská půjčka České spořitelny a nebo i jiné banky je navržená tak, že je pro zájemce jednoduché a také v celku rychlé ji získat. Pro tento účel pravděpodobně ani nebude nutné se objednávat, ale prostě cestou ze školy navštívit banku, kde vám s případným krátkým čekáním poradí.

Banky vytvářejí speciální nabídku půjčky pro studenty, která bývá výhodnější než půjčky obyčejné. Studentská půjčka je také přizpůsobena tak, aby student neměl tak velké problémy půjčené peníze splácet. Klient může například splácet pouze pravidelné splátky a úroky až po skončení studia. Každý banka má však svou nabídku trochu jinou.

Další texty:

Doporučujeme:

Více o tématice půjček pro studenty můžete najít na stránkách Maxi-půjčky.cz - půjčky online ihned

Informace o studentských půjčkách jsou dostupné také na webu Studentská-půjčka-online.cz

A pokud byste chtěli získat studentskou půjčku rychle, mohou se vám možná hodit i tyto informace.

Náš tip:

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou zde pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.